belka doradcy energetyczni

doradcy oryginal MS
Aktualne informacje dotyczace działalności Doradców Energetycznych.

W dniu  26.06.2022 r. Doradcy  Energetyczni WFOŚiGW w Kielcach wzięli udział w wydarzeniu pod nazwą Dni Otwartych Drzwi, które zorganizował  Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach.

64 Harcerski Rajd Świętokrzyski pod patronatem Ministerstwa  Klimatu i Środowiska oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach przeszedł do historii.
Tradycją Rajdu Świętokrzyskiego jest, że w pierwszą sobotę czerwca wszyscy uczestnicy spotykają się na zlocie. Tym razem harcerze odwiedzili Bodzentyn.
W Bodzentynie na stoisku informacyjnym obecni byli Doradcy Energetyczni z WFOŚiGW w Kielcach.

Kieleckie Dni Energii to kluczowy element edukacji i budowania potencjału oraz kompetencji lokalnej społeczności w zakresie podejmowania inicjatyw energooszczędnych oraz proekologicznych.

W ramach tego wydarzenia Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach oraz Doradcy Energetyczni prowadzili liczne działania edukacyjne tj. gry, quizy, zabawy i konkursy dla dzieci i młodzieży.
Jednocześnie udzielali informacji o możliwościach wsparcia różnego rodzaju działań związanych z ochroną środowiska naturalnego, w tym w szczególności dotyczących ochrony powietrza, efektywności energetycznej i odnawialnych źródeł energii. Informowali również zainteresowane osoby o warunkach takich programów jak np.: Czyste Powietrze, Mój Prąd , Moje ciepło czy Agroenergia.

 
logo doradztwo


W sobotę 18 czerwca 2022 r  w Kielcach odbył się PIERWSZY MIĘDZYPOKOLENIOWY PATRIOTYCZNY MARSZOBIEG PO ZDROWIE – wydarzenie integrujące pokolenia, promujące aktywność dzieci, młodzieży, dorosłych oraz seniorów, którzy stanowili znaczącą grupę na tym wydarzeniu.
 
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach współuczestniczył w Marszobiegu, natomiast Doradcy Energetyczni z Projekt Doradztwa Energetycznego informowali wszystkich zainteresowanych o możliwościach dofinansowania inwestycji z zakresu ochrony powietrza, efektywności energetycznej, odnawialnych źródeł energii czy elektromobilności. Dużą grupę stanowili zainteresowani rządowym programem Czyste Powietrze.
 

Zapraszamy na kolejne spotkanie informacyjne z Projektem Doradztwa Energetycznego, którego tematem będzie: „Wentylacja w jednorodzinnym budynku mieszkalnym”.


IV KDEWFOŚiGW w Kielcach jako współorganizator wydarzenia serdecznie zaprasza na VI Kieleckie Dni Energii, które odbędą się w dniach 10 i 11 czerwca 2022 r.

Szczegóły wydarzenia w programie i na plakacie.
 
 

Zapraszamy na kolejne spotkanie informacyjne z Projektem Doradztwa Energetycznego, którego tematem będą: „Możliwości pozyskania wsparcia finansowego na inwestycje z zakresu EE i OZE w obszarach: mieszkalnictwa, przedsiębiorstw i rolnictwa”.


logoDEopis
W miesiącu marcu 2022 r. Doradcy Energetyczni z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach odwiedzili następujące gminy województwa świętokrzyskiego: Chęciny, Oksa, Czarnocin, Małogoszcz, Mirzec i Bliżyn, celem spotkania z  mieszkańcami i Radnymi oraz przeprowadzili szkolenie przeznaczone dla mieszkańców tych Gmin z zakresu możliwości dofinansowania działań zmniejszających zanieczyszczenie powietrza z Programu Czyste Powietrze. Podczas tych szkoleń przedstawiono następującą tematykę :

1.    Założenia Programu Czyste powietrze.
2.    Zmiany Programu wprowadzone od 25 stycznia 2022 r.
3.    Przykładowy zakres rzeczowy, który umożliwia ograniczenie niskiej emisji zanieczyszczeń do powietrza z budynków mieszkalnych jednorodzinnych.

Przed nami trzecie ze spotkań informacyjnych, w trakcie których omawiamy interesujące zagadnienia związane z efektywnością energetyczną oraz OZE. Najbliższe spotkanie odbędzie się 29 marca 2022 r. o godz. 10:00.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach w dniach 23-24.02.2022 r. uczestniczył jako wystawca w XXIV Międzynarodowych Targach Energetyki i Elektrotechniki ENEX oraz XIX – Targach Odnawialnych Źródeł Energii ENEX – NOWA ENERGIA, odbywających się na Targach Kielce. Na tegorocznych Targach swoje nowe oferty prezentowali producenci paneli fotowoltaicznych, instalatorzy i wytwórcy pomp ciepła, sprzedawcy samochodów elektrycznych, firmy zajmujące się systemami magazynowania energii. Międzynarodowe Targi ENEX to nie tylko wystawy nowoczesnych urządzeń, ale również platforma wymiany doświadczeń, myśli i pomysłów. Nasze stoisko odwiedziło wiele osób zainteresowanych możliwościami dofinansowania różnorodnych zadań z zakresu efektywności energetycznej oraz odnawialnych źródeł energii.