W dniach 8-9 czerwca 2018 r. na kieleckim Rynku odbyły się „2. Kieleckie Dni Energii”. Organizatorami wydarzenia byli:  Prezydent Miasta Kielce wspólnie z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach. Na odwiedzjących  czekało wiele atrakcji.
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach przygotował dla dzieci i młodzieży szkolnej quizy i zgadywanki dotyczące oszczędności energii oraz odnawialnych źródeł energii. Dzieci, które wykazały się wiedzą na temat możliwości oszczędzania energii otrzymywały drobne materiały promocyjne. Uczniowie klas I, II i III szkół podstawowych, wytypowani przez nauczycieli do uczestnictwa w konkursie pod nazwą  DZIECI z DOBRĄ ENERGIĄ, udzielali odpowiedzi na pytania konkursowe. Nagrody ufundowane przez Wojewódzki Fundusz były miłą niespodzianką dla dzieci  - uczestnicy konkursu otrzymali plecaki.

W trakcie "2. Kieleckich Dni Energii” Doradcy Energetyczni udzielali też porad z zakresu efektywności energetycznej, w tym termomodernizacji budynków i wymiany źródeł ciepła. Informowali również o możliwości dofinansowania zadań związanych z  oszczędzaniem energii oraz instalowaniem odnawialnych źródeł energii. 

Na odwiedzających kielecki Rynek czekało w tym dniu szereg interesujących wydarzeń. Na pozostałych stoiskach czekały na odwiedzających m.in.: krzyżówki, łamigłówki, labirynty, geo-energetyczne kalambury oraz wiele innych gier i zabaw związanych z tematyką energii. Dzieci i młodzież szkolna miała szansę obejrzenia przedstawienia teatralnego „Jak Pstryk i Bzik zostali oświeceni”, przygotowanego przez PGNiG. Można było również obejrzeć autobus hybrydowy, który specjalnie zaparkował przy Rynku. Również ciekawym wydarzeniem, adresowanym zarówno do dzieci, jak i dorosłych były warsztaty pod hasłem EKO DOM. Ogromną popularnością cieszyło się „Zielone Kino”, w którym, aby obejrzeć ekologiczne filmy, trzeba było pedałować na rowerach stacjonarnych, wytwarzając w ten sposób prąd napędzający komputer i rzutnik. Ponadto operatorzy sieci ciepłowniczych i gazowych informowali o możliwości podłączenia się do tych sieci.


Zachęcamy do obejrzenia video z tego wydarzenia: