AKTUALNOŚCI WFOŚIGW W KIELCACH
Piątek, 14 Październik 2016 18:06

doradztwo energetyczne

Zapraszamy na konferencję - Efektywność energetyczna


Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach oraz Świętokrzyskie Centrum Innowacji i Transferu Technologii zapraszają na konferencję z zakresu efektywności w zarządzaniu infrastrukturą publiczną.

Więcej…
 
Czwartek, 06 Październik 2016 13:10
W związku z licznymi zapytaniami o kontynuację realizacji programu KAWKA w roku 2016, pragniemy poinformować, że Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie udostępnia środki na realizację wyżej wymienionego programu Wojewódzkiemu Funduszowi Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej  w Kielcach w ramach umowy nr 792/2014/WF/KU/US podpisanej w dniu 26.11.2014r.

Więcej…
 
Środa, 05 Październik 2016 07:08
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach ogłasza konkurs o dofinansowanie  projektu edukacyjnego pn. „Z NATURĄ w sercu - Świętokrzyskie Źródła Wrażliwości”. Przedmiotem konkursu jest przeprowadzenie projektu edukacyjnego na terenie województwa świętokrzyskiego dla nauczycieli, liderów/animatorów edukacji ekologicznej prowadzących edukację ekologiczną w różnych jednostkach na terenie województwa świętokrzyskiego.

Więcej…
 
Czwartek, 01 Wrzesień 2016 12:20
 

prof. dr. hab. Jan Szyszko - minister środowiskaRozmowa z prof. dr. hab. Janem Szyszko, ministrem środowiska 

– Panie ministrze, ochrona środowiska jest dziedziną szczególną. Wymaga bowiem skupienia się na racjonalnym użytkowaniu zasobów naturalnych, aby je zachować dla przyszłych pokoleń. Jakie zatem powinny być priorytety polityki ekologicznej naszego państwa, służące realizacji zasad zrównoważonego rozwoju? 

- Koncepcja zrównoważonego rozwoju powinna być dominującą zasadą we współczesnym świecie. Nie tylko w ujęciu globalnym, ale też lokalnym. To odpowiedź na zagrożenia i wyzwania, przed którymi staje dzisiaj świat. W praktyce zrównoważony rozwój to wykorzystanie zasobów przyrodniczych do rozwoju gospodarczego, ale zgodnie z zasadą racjonalnego ich użytkowania. Tak, aby te zasoby czerpać dla bieżących potrzeb, a zarazem chronić przed nadmierną eksploatacją, by mogły służyć przyszłym pokoleniom. Dużą szansę widzimy w tym przypadku w gospodarce o obiegu zamkniętym. To zupełnie nowe podejście opierające się na rezygnacji z modelu linearnego weź – zużyj – wyrzuć, a przejściu na model cyrkularny. Polska ma ogromne szanse, aby tereny niezurbanizowane stały się wzorem dla Europy w zakresie gospodarki o obiegu zamkniętym. Polska wieś ma ogromny potencjał gospodarczy, trzeba go wreszcie zacząć wykorzystywać. 

Więcej…
 
Poniedziałek, 01 Sierpień 2016 13:25
 
ZAKOŃCZENIE NABORU WNIOSKÓW W RAMACH PROGRAMU DLA OSÓB FIZYCZNYCH „OGRANICZENIE EMISJI ZANIECZYSZCZEŃ DO POWIETRZA POPRZEZ MODERNIZACJĘ INDYWIDUALNYCH KOTŁOWNI, ZAKUP I MONTAŻ ODNAWIALNYCH ŹRÓDEŁ ENERGII, TERMOMODERNIZACJĘ BUDYNKÓW”
30 września 2016r.
Wznowienie naboru wniosków w ramach ww. Programu planowane jest na styczeń 2017 r.
 

 
Poniedziałek, 01 Sierpień 2016 12:22
Już ponad 50 podpisanych umów.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach począwszy od połowy maja br.  podpisał z mieszkańcami naszego województwa ponad 50 umów pożyczek w ramach uruchomionego w tym roku Programu dla osób fizycznych pn. „Ograniczenie emisji zanieczyszczeń do powietrza poprzez modernizację indywidualnych kotłowni, zakup i montaż odnawialnych źródeł energii, termomodernizację budynków”.
Więcej…
 
Piątek, 22 Lipiec 2016 12:26
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach informuje, że zakończone zostały prace Komisji konkursowej konkursu o dofinansowanie  projektu edukacyjnego w ramach ogłoszonego konkursu pn. „Z NATURĄ w sercu - Świętokrzyskie Źródła Wrażliwości”.
Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

System finansowania Ochrony Środowiska w Polsce
Dziennikarze dla klimatu
TworzyMY atmosferę
rozdzielacz1.png
rozdzielacz1.png
Przewodnik dla gmin

statystyka

Odsłon : 592199

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 14 gości