AKTUALNOŚCI WFOŚIGW W KIELCACH
środa, 09 listopada 2016 10:30

 doradztwo energetyczne

Efektywność energetyczna.

 3Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach wraz ze Świętokrzyskim Centrum Innowacji i Transferu Technologii podczas odbywających się w Kielcach w dniach 27-28 października IV Międzynarodowych Targów Innowacji i Nowych Technologii INNO-TECH EXPO 2016 zorganizowali wspólną konferencję poświęconą efektywności energetycznej.

Więcej…
 
poniedziałek, 07 listopada 2016 14:33
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach informuje, że zakończone zostały prace Komisji konkursowej konkursu o dofinansowanie  projektu edukacyjnego w ramach ogłoszone konkursu pn. „Z NATURĄ w sercu - Świętokrzyskie Źródła Wrażliwości”. 
Więcej…
 
środa, 02 listopada 2016 15:27
Zarząd Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach ogłasza nabór wniosków dla zadań realizowanych przez Gminy Kielce, Końskie i Skarżysko-Kamienna, które zgłosiły zapotrzebowanie na środki finansowe do wypłaty w 2016r. w ramach Programu „Poprawa jakości powietrza - KAWKA II. Część 2) Kawka -Likwidacja niskiej emisji wspierająca wzrost efektywności energetycznej i rozwój rozproszonych odnawialnych źródeł energii", w całości finansowanego ze środków NFOŚiGW w Warszawie.
 
piątek, 14 października 2016 18:06

 

Zapraszamy na konferencję - Efektywność energetyczna


Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach oraz Świętokrzyskie Centrum Innowacji i Transferu Technologii zapraszają na konferencję z zakresu efektywności w zarządzaniu infrastrukturą publiczną.

Więcej…
 
czwartek, 06 października 2016 13:10
W związku z licznymi zapytaniami o kontynuację realizacji programu KAWKA w roku 2016, pragniemy poinformować, że Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie udostępnia środki na realizację wyżej wymienionego programu Wojewódzkiemu Funduszowi Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej  w Kielcach w ramach umowy nr 792/2014/WF/KU/US podpisanej w dniu 26.11.2014r.

Więcej…
 
środa, 05 października 2016 07:08
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach ogłasza konkurs o dofinansowanie  projektu edukacyjnego pn. „Z NATURĄ w sercu - Świętokrzyskie Źródła Wrażliwości”. Przedmiotem konkursu jest przeprowadzenie projektu edukacyjnego na terenie województwa świętokrzyskiego dla nauczycieli, liderów/animatorów edukacji ekologicznej prowadzących edukację ekologiczną w różnych jednostkach na terenie województwa świętokrzyskiego.

Więcej…
 
czwartek, 01 września 2016 12:20
 

prof. dr. hab. Jan Szyszko - minister środowiskaRozmowa z prof. dr. hab. Janem Szyszko, ministrem środowiska 

– Panie ministrze, ochrona środowiska jest dziedziną szczególną. Wymaga bowiem skupienia się na racjonalnym użytkowaniu zasobów naturalnych, aby je zachować dla przyszłych pokoleń. Jakie zatem powinny być priorytety polityki ekologicznej naszego państwa, służące realizacji zasad zrównoważonego rozwoju? 

- Koncepcja zrównoważonego rozwoju powinna być dominującą zasadą we współczesnym świecie. Nie tylko w ujęciu globalnym, ale też lokalnym. To odpowiedź na zagrożenia i wyzwania, przed którymi staje dzisiaj świat. W praktyce zrównoważony rozwój to wykorzystanie zasobów przyrodniczych do rozwoju gospodarczego, ale zgodnie z zasadą racjonalnego ich użytkowania. Tak, aby te zasoby czerpać dla bieżących potrzeb, a zarazem chronić przed nadmierną eksploatacją, by mogły służyć przyszłym pokoleniom. Dużą szansę widzimy w tym przypadku w gospodarce o obiegu zamkniętym. To zupełnie nowe podejście opierające się na rezygnacji z modelu linearnego weź – zużyj – wyrzuć, a przejściu na model cyrkularny. Polska ma ogromne szanse, aby tereny niezurbanizowane stały się wzorem dla Europy w zakresie gospodarki o obiegu zamkniętym. Polska wieś ma ogromny potencjał gospodarczy, trzeba go wreszcie zacząć wykorzystywać. 

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

System finansowania Ochrony Środowiska w Polsce
Dziennikarze dla klimatu
TworzyMY atmosferę
Reklama
Przewodnik dla gmin
Reklama
Reklama

statystyka

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 22 gości